3 Ekim 2014 Cuma

ABAJUR YENİLEME

Sık sık bahsediyorum blogumda sevgili Meltem'den çünkü benim için ilham kaynağı oluyor yaptıkları genellikle.İşte yine Meltem'in abajur yenileme projesinden esinlenerek bende evde eski püskü başlığı yırtılmaya yüz tutmuş Duru'nun odasında duran abajuru yeniledim.
Malzeme olarak English homedan aldığım damacana kılıfını kullandım.Çünkü artık damacana su kullanmıyoruz bu nedenle kenarda duruyordu bu kılıf ve deseni de oldukça cezbedici ve tam istediğim gibiydi.Hatta ucundaki fırfır tam da aradığım şeydi:)Kumaş işini böylece halletmiş oldum.
Gereken malzemeler gördüğünüz gibi; kumaş,makas,silikon ve çakmak.
Yaptığım işlem çok basitti aslında.Abajur başlığının üzerine ölçüp biçip kumaşı silikon ile yapıştırdım.
İlk basamak olarak başlığı yerleştirdim ve sonuç bu oldu.Fakat çocuk odası için siyah pek iç açıcı değildi ve tabiki ona da el atıldı.Alt kısmı beyaza sonra da lilaya boyandı ve verniklendi.
İşte son olarak öncesi ve sonrası ile abajurumuz böyle oldu.
Ancak yazmaya fırsat bulabildim.Hepinize sağlıklı mutlu ve evlerinin dolup taştığı güzel bir bayram dilerim..

3 yorum:

  1. Edacım yine çok kızdım kendime ne olur kusura bakma yeni görüyorum yayınını canım bence şu blog dünyasına girmemin en güzel tarafı seni ve senin gibi arkadaşlarımı tanımamdır hatta abartılı gelebilir ama inan eski bir dost gibisin bunu bu yayını yaptığın için söylemiyorum hiç bir şey yapmasanda olur senden aldığım o müthiş enerji yeterde artar bana , çok teşekkür ediyorum bu zarif davranışın için harika olmuş abajurun sevgiler.

    YanıtlaSil
  2. Sizi kardeş dikiş bloggerlarından buldum. Sizi takibe aldım. Hobisever olarak beğeneceğiniz bloğuma sizi de bekliyorum.. http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil